Про нашу школу

Наша школа найстаріший навчальний заклад міста. Вона зберігає традиції поколінь та передає їх із року у рік

1 жовтня 1939 року почала діяти перша у місті українська Володимир-Волинська середня школа №1. Навчалось тоді більше 600 учнів.  Першим директором був призначений Пальцун Артем Антонович. До роботи в школі були залучені кращі місцеві кадри . Віроломний напад фашистських орд на нашу країну перервав навчання дітей.

А переможний сорок п’ятий
Весну і мир приніс у дім.
Навчання знову розпочато
У новий час, для нових змін.

З 1945 року перша школа працювала у приміщення по вулиці Чехова 8, де розміщується і нині. У школі тоді навчались дівчата. В 1947 році відбувся перший випуск. Атестати про середню освіту одержали 12 дівчат, які майже_всі поповнили радянські вузи. У повоєнні роки директорами школи працювали Гриценко Іван Миколайович, Гуменний Василь Дмитрович, а ще пізніше Голуб Петро Йосипович.

Під їх керівництвом була проведена робота по зміцненню навчально-матеріальної бази. Змінювались меблі, інвентар, завозились і виготовлялись силами учнів і вчителів навчальні посібники.

Не можна не згадати невтомних трудівників освітянської ниви Мороз Єлизавету Василівну, Дячук Надію Йосипівну, Добринюк Галину Панасівну, Музичук Людмилу Григорівну, Сокол Любов Олексіївну, Голод Ніну Якимівну, Подзізей Ольгу Тарасівну, Хільчук Тетяну Корніївну, Янчук Олену Григорівну, Семенаш Станіславу Федорівну, Мучак Дану Петрівну, Омельченко Івана Євгеновича, Бербеку Людмилу Йосипівну, Теребус Софію Михайлівну, Бєляєву  Євгенію Дем’янівну. Організатором хороших справ, які приносили багато перемог школі, була заступник директора Катишева Людмила Іванівна.. Стержнем як шкільного методичного обєднання вчителів-фіологів, так і міського та обласного був учитель-методист Глущук Павло Матвійович

Стрімке життя у першій школі
Вже діє КІД і «Слідопит»,
Працюють в школі і на полі,
Технічна творчість аж кипить.

Оживилась робота методичного кабінету з приходом на посаду заступника директора по навчально-виховній роботі Ірини Дмитрівни Омельчук.  Прогягом тривалого часу наполегливу роботу проводять червоні слідопити. Це вони під керівництвом вчительки історії Юрченко Ніни Миколаївни провели велику роботу по збору матеріалів про табір “Норд 365”. Робота по військово-патріотичному вихованні учнів особливо пожвавилась з приходом до школи в 1971 році військового керівника Офмана Марка Львовича.

Завдяки його ініціативі в 1974 році була створена в школі кімната Бойової слави. Традиційними стали зустрічі з ветеранами великої Вітчизняної Війни. У 1973 році був створений КІД(клуб інтернаціональної дружби), який проводив значну роботу по інтернаціональному вихованню учнів. Довгі роки ним керувала вчитель-методист Гордіюк Людмила Володимирівна. Титанічну працю приклав для розвитку технічної творчості вчитель трудового навчання Кардаш П.В.

Експонати, виготовлені учнями під його керівництвом, неодноразово займали призові місця на обласних виставках. Підтримували свого колегу у цій справі вчителі Матвєєв Володимир Іванович та Лонюк Роман Романович.  Окрасою першої школи завжди була художня самодіяльність, вчительська та учнівська.

А вік новий нове обличчя
для школи рідної приніс,
Звів новий дах, комп’ютер новий
І сад із яблуньок підріс.

Ціла епоха в історії першої школи період роботи директора, вчителя вищої категорії, відмінника освіти України, методиста, Матвійчука Анатолія Степановича.

Завдяки йому у 2005році до навчального корпусу була проведена добудова. Нарешті збулася заповітна мрія Анатолія Степановича, щоб молодші і старші класи почали навчатись під одним дахом.

У сучасно обладнаному кабінеті інформатики учні мають можливість отримати глибокі знання про сучасні комп’ютерні технології. Складні хімічні, біологічні досліди та експерименти мають можливість побачити та виконати учні на практичних заняттях у кабінетах хімії та біології.

Гостинно чекають на молодших школярів затишні кабінети 1-4-их класів. Нове обличчя після переоформлення мають кабінети зарубіжної літератури, української мови та літератури, математики, географії, іноземної мови. Для сьогоднішніх учнів уже стало звичним – затишні холи для відпочинку, спортивний зал, простора їдальня, де завжди чекають смачні сніданки та обіди. А здоров’я дітей під пильним наглядом медичної сестри Віхоть Галини Павлівни.Працювала психологічна служба, якою керувала психолог Капітанюк Алла Василівна. Постійно у курсі всіх справ були секретар школи – Шворак Олена Іванівна.  Центром школи завжди був методичний кабінет, яким впродовж років завідувала завуч школи, відмінник освіти України Юзефович Ольга Василівна. Педагог з великої літери, заступником директора вона незмінно пропрацювала 34 роки. ЇЇ роботу продовжила заступник директора, вчитель-методист,відмінник освіти України,людина, для якої професія стала змістом життя, Процюк Ірина Володимирівна.

І значну роботу у навчально-виховному процесі проводять заступники директора Вітрук С.І., Глодік Н.С.

А з вересня 2009 року школу очолює Подзізей Ігор Богданович.

А з вересня 2014 очолюэ школу мудра, життєрадісна Самусєва Людмила Віталіївна. За час її керування школою було зроблено чимало роботи: замінено меблі майже у всіх кабінетах, закуплено багато нової техніки, облаштовано кабінету НУШ, побудовано спортивний майданчик та футбольне поле зі штучним покриттям.

Школа – радість, наша берегиня..
Школа – неозорий світ.
Школо наша, ти одна-єдина
І живи ще сотні літ

Квітчайся школо, дітьми, вчителями.
Благословляйся, школо, добрими людьми<
Примножуйсь успіхом і миром
Бо ми єдині, неповторні ми

Нагороди школи